Ankara tepelerinde kısa bir tur 23.01.2010

Sabahtan bu yana kıvranıp duruyorum dışarıya çıkmak için. Defalarca meteoroloji sitesine baktım vazgeçer miyim diye, olmadı pencereyi açtım soğuk hava gelsin de üşüyeyim diye, arkadaş aradım bari birlikte gezeriz diye kimse çıkmadı tamam ben de çıkmayacağım derken... Sedat GÜVEN'in gaz verici gezi/eğitim http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=5926 topiğini okudum. Ve çıktım. Teşekkürler Sedat hocam

Kısa bir gezi oldu ama kurtlarımı dökmeme yetti. Malum hava soğuk. Gizli buzlanma riski var. Çayyolu'ndan İncek tarafına doğru gittim.

Fotoğraflar cep telefonu ile çekildiği için pek kaliteli değil.

Giderken çektiğim bir kaç poz.
Giderken hava çok soğuk değildi. Sadece 3.0 derece Elektrikli içliklerim ve elektrikli ayakkabı tabanlığım sağolsun Sıcacık gidiyorum.Kar görürüm ve karda sürerim diye çıkmıştım ama görüp göreceğim kar buydu diğerleri de bundan daha çok değildi.İşte bu kareden sonra elektrikli içliklerimi ve elektrikli ayakkabı tabanlığımı besleyen hattın sigortası attı. Çünkü ben daha önce bu sigortayı sadece alt içliğe göre bir değerde takmıştım. Değerini büyütmeden bütün ısıtıcıları çalıştırınca dayanamadı zavallım. Neyse ki bağımsız bir sigorta olduğu için sürüşümü (üşümek dışında) etkilemedi.

İncek sırtlarında ısının düştüğünü hissettim. Termometreye bakınca yanılmadığımı gördüm 0.3 derece. Yollarda erimiş karlar donmak üzeredir herhalde Bu da ciddi risk demek. Fazla uzatmadan eve dönme zamanı gelmiş.Dönüş yolundan Çayyolu manzarası. Hava kararmak üzere olduğu için Çayyolu pek görünmüyor.

Sanırım en keyifli kısmı da bu Eve girer girmez hemen ıhlamuru ısıtmaya başladım. Ben üstümü değiştirirken kaynadı bile. İçine limonu da koydum mu demeyinkeyfime
Yukarıdaki fotoğrafların bir kısmını panoramik hale getirdim. Orijinal boyuttaki halleri aşağıdaki linklerde.

http://img40.imageshack.us/img40/6007/genis01.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/992/genis03.jpg